LITTERRA zažila výnimočný deň

LITTERRA zažila výnimočný deň

25.09.2023

Bratislava / Revúca, 25. septembra 2023 - V piatok, 22. septembra, zažila LITTERRA výnimočný deň. Do stien historickej budovy bola slávnostne uložená časová kapsula so „Správou pre budúce generácie“. Rekonštrukcia a premena Prvého slovenského literárneho gymnázia v Revúcej úspešne napreduje a pomaly sa dostáva do finále. Sme radi, že sme súčasťou tohto projektu.

Prečítajte si, aký odkaz sme im napísali:

 „Byť súčasťou histórie i budúcnosti národnej kultúrnej literárnej pamiatky je pre Slovak Investment Holding (SIH) cťou i zodpovednosťou.

Všetci ľudia, ktorí žijú príbeh a kultúrny odkaz Prvého slovenského literárneho gymnázia, vynikajú svojou odvahou, nadšením a víziami meniť mesto Revúca, región i Slovensko. Práve tu a teraz, v roku 2023, spoločnými silami obnovujeme miesto, kde sa rodia a budú rodiť talenty. Genius loci, kde sa vieme rozprávať, počúvať, pomáhať si a vytvárať priateľské komunitné vzťahy. Podporovať vzdelanie a vedu, rozvíjať kultúrno-kreatívny priemysel, rešpektovať slobodu myslenia a vzájomný dialóg.  

Slovak Investment Holding podporuje dobré myšlienky a spoluvytvára hodnoty, o ktoré sa naša spoločnosť môže v budúcnosti opierať. Do budúcnosti nestačí hľadieť, treba ju už dnes tvoriť. Aj preto podporujeme tento projekt a zanechávame tak príležitosti, ktoré nasledujúcim generáciám prinesú obrovské spektrum možností na sebarealizáciu a rozvoj.”

 

Obrazok

Obrazok