Do programu SIH antikorona záruka sa pripojili Oberbank, ČSOB a OTP Banka

Do programu SIH antikorona záruka sa pripojili Oberbank, ČSOB a OTP Banka

12.05.2020

Bratislava, 12. mája 2020 – Slovak Investment Holding (SIH) sa dohodol s Oberbank, ČSOB a OTP Bankou. Ďalšie banky tak podpisom o SIH antikorona záruke reagujú na koronakrízu a snažia sa pomôcť podnikateľom prekonať problémy spôsobené zavedením zdravotno-bezpečnostných opatrení v čase pandémie.

 „Po finálnych administratívnych krokoch pribudli do zoznamu bánk participujúcich v programe SIH antikorona záruka ďalšie tri komerčné banky – Oberbank, ČSOB a OTP Banka. Takže k dnešnému dňu sa do záručnej schémy zapojilo už sedem z deviatich avizovaných bánk. Predpokladáme, že s ďalšími dvoma bankami podpíšeme dohody ešte v tomto alebo v nasledujúcich týždňoch,“  uviedol Peter Dittrich, podpredseda predstavenstva a Investičný riaditeľ SIH.

„Ako spoľahlivý partner slovenských firiem považujeme za svoju úlohu stáť pri našich klientoch aj v ťažkých časoch. Realizácia tohto programu výrazne prispieva k zvládnutiu výziev, spôsobených vírusom COVID-19,“ povedala Mag. Yvonne Janko, riaditeľka Oberbank AG pobočky zahraničnej banky v Slovenskej republike.

„Podnikatelia si rok 2020 predstavovali úplne inak, dokonca ešte lepšie ako ten minulý. Dnes namiesto toho čelia novému typu krízy, ktorá na nich dopadla doslova z nedele na pondelok. Našu pomoc pre nich, tak v oblasti financovania ako aj poradenstva, preto považujeme za samozrejmosť. A naša participácia na tomto záručnom programe je jedným z dôležitých krokov práve smerom k podnikateľom, ktorí generujú väčšinu pracovných miest na Slovensku,“ konštatoval Daniela Kollár, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ČSOB.

„OTP Banka sa snaží vždy ponúknuť svojim klientom čo najkvalitnejšie služby a finančné produkty. Pretože ak sa chcete dobre rozhodnúť, musíte mať na výber dobré riešenia. Som preto rada, že aj naši klienti budú môcť využívať preklenovacie úvery so zárukou SIH na prekonanie ťažkostí spôsobených pandémiou koronavírusu. Je to dobré riešenie pre ťažké podnikateľské časy, ktorým čelíme,“ poznamenala Zita Zemková, generálna riaditeľka OTP Banka Slovensko, a.s.

 

SIH antikorona záruka je nový finančný nástroj, ktorý spoločnosť Slovak Investment Holding pripravila s cieľom pomoci podnikateľom vysporiadať sa s neľahkou aktuálnou situáciou. Zvýhodnené úverové financovanie je určené pre podnikateľov, ktorých fungovanie je ovplyvnené priamo pandémiou alebo karanténnymi opatreniami zameranými na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. Preklenovacie úvery by mali pomôcť firmám prekonať finančné ťažkosti spôsobené núteným zatvorením alebo obmedzením prevádzky a i napriek krízovej situácii udržať pracovné miesta. 

Podnikatelia sa so žiadosťami o úver musia obrátiť na jednu z bánk, ktorá sa zapojila do programu SIH antikorona záruka. Banka celý proces administruje, pričom aj kreditné rozhodnutie je v kompetencii banky.

Informácie o bankách, ktoré sa zapájajú do finančného nástroja SIH antikorona záruka, sú priebežne aktualizované na na webe Slovak Investment Holding www.sih.sk