SIH je opäť medzi národnými finalistami súťaže CESAwards 2020

SIH je opäť medzi národnými finalistami súťaže CESAwards 2020

01.12.2020

Bratislava, 1. Decembra 2020 – Slovak Investment Holding sa v rámci súťaže Central European Startup Awards (CESAwards) opätovne zaradil medzi národných finalistov v kategórii Investor roka 2020.

Budeme Vám mimoriadne vďační za každý Váš hlas. Zahlasovať za nás môžete na oficiálnej stránke organizátora súťaže.

Slovak Investment Holding má za sebou aj počas uplynulého roku množstvo pozitívnych výsledkov. Uzavreli sme viaceré investície rizikového kapitálu (venture capital) do inovatívnych slovenských podnikov ako:

  • OMNIA KLF
  • GymBeam

Podpísali sme zmluvy o spolupráci na úverovom financovaní na podporu aktivít sociálnej ekonomiky. V odvetví sociálnej ekonomiky SIH a Slovenská sporiteľňa taktiež založili spoločný podnik na podporu dostupného nájomného bývania.

Dôležitým míľnikom pre SIH bola aj historická investícia Európskej investičnej banky do fondu (Venture to Future Fund) v správe SIH.

EIB taktiež tento rok podporila Slovak Investment Holding (SIH) v projekte, ktorým spoločne prinesú na slovenský trh viac investícií v odvetví energetickej efektívnosti.

Neodmysliteľnou súčasťou roku 2020 boli pre SIH aj finančné nástroje na podporu ekonomiky postihnutej pandémiou COVID-19:

  • SIH antikorona záruka 1
  • SIH antikorona záruka 2
  • SIH antikorona kapitál

Slovak Investment Holding bude pokračovať aj naďalej vo svojom poslaní poskytovať inovatívne financovanie pre projekty s potenciálom efektívneho rozvoja slovenskej ekonomiky.

Za spoluprácu pri napĺňaní tohto cieľa srdečne ďakujeme všetkým našim partnerom.