Úspešný príbeh Sensoneo pokračuje

Úspešný príbeh Sensoneo pokračuje

26.06.2023

Bratislava, 26. júna 2023 - Spoločnosť SENSONEO sa od svojho založenia v roku 2017 zameriava na vývoj inovatívnych nástrojov a riešení, ktoré do odpadového priemyslu prinášajú väčšiu efektivitu, transparentnosť a nižšiu uhlíkovú stopu. V  súčasnosti pomáhajú s manažmentom odpadu mestám a firmám už  vo viac ako 80 krajinách sveta.

Slovak Investment Holding (SIH) vníma SENSONEO ako globálneho hráča na rýchlo rastúcom trhu inteligentného odpadového hospodárstva a vďaka prepojeniu udržateľnosti, unikátnych technológií a stabilného rastu ako atraktívnu spoločnosťou z hľadiska investičných príležitostí.

 

Teší nás, že sme v neľahkom období mohli spoločnosti SENSONEO podať pomocnú ruku prostredníctvom konvertibilného úveru v rámci programu SIH antikorona kapitál (SIHAK), ktorý priniesol rozvojový kapitál tak pre SENSONEO ako i ďalšie inovatívne spoločnosti v čase pandémie COVID-19. Oprávnenosť tohto kroku potvrdilo v uplynulých dňoch úspešné investičné kolo (Sensoneo získalo investíciu vo výške 6,2 milióna eur), v ktorom navýšili kapitál firmy noví investori. Jedným z nich bol aj Venture to Future Fund (VFF), fond patriaci do investičnej skupiny SIH. V rámci tohto kola konvertoval aj SIH vyššie spomínaný úver do podielu na spoločnosti.

V júni 2021 sa Martin Basila, CEO a Co-Founder SENSONEO, pri podpise zmluvy v rámci programu SIHAK vyjadril, že v SENSONEO vnímajú, že trh smart odpadových technológií, na ktorom pôsobia, sa po pandémii znovu prebudil a rastie rýchlejšie ako predtým. „Táto investícia je pre nás veľmi nápomocná v tom, aby sme rastúci dopyt dokázali obslúžiť a ešte viac tak posilnili našu expanziu. Vážime si, že  štát je nám v tomto zámere partnerom,“ dodal .

Sme radi, že sme boli v bezprecedentnom období nápomocní v napredovaní spoločnosti  SENSONEO.

Vážime si naše partnerstvo a sme radi, že môžeme byť súčasťou tohto príbehu.