Aktuality

SIH partnerom stretnutia svetových ekonomických lídrov na 12. ročníku GLOBSEC Tatra Summit
13.10.2023

SIH partnerom stretnutia svetových ekonomických lídrov na 12. ročníku GLOBSEC Tatra Summit

Bratislava / Štrbské Pleso, 13. októbra 2023 - Formovanie ekonomického rastu, tak znela téma už 12. ročníka GLOBSEC Tatra Summit, ktorý sa konal začiatkom októbra v nádhernej scenérii Tatier, na Štrbskom Plese. GLOBSEC Tatra Summit 2023 bol aj tento rok výnimočným podujatím. Zameral sa na celosvetovú ekonomiku a výzvy roku 2024, ako aj na diskusie o politických riešeniach, ktoré posilnia hospodársky rast. 

LITTERRA zažila výnimočný deň
25.09.2023

LITTERRA zažila výnimočný deň

Bratislava / Revúca, 25. septembra 2023 - V piatok, 22. septembra, zažila LITTERRA výnimočný deň. Do stien historickej budovy bola slávnostne uložená časová kapsula so „Správou pre budúce generácie“. Rekonštrukcia a premena Prvého slovenského literárneho gymnázia v Revúcej úspešne napreduje a pomaly sa dostáva do finále. Sme radi, že sme súčasťou tohto projektu.

ŽSR uviedli do prevádzky nový diagnostický vlak. Financovanie poskytol SIH
22.08.2023

ŽSR uviedli do prevádzky nový diagnostický vlak. Financovanie poskytol SIH

Bratislava, 22. augusta 2023 - Železnice slovenskej republiky (ŽSR) za účasti ministra dopravy Pavla Lančariča a štátneho tajomníka Jaroslava Kmeťa uviedli do prevádzky nový diagnostický vlak DV NDT. Bude kontrolovať kvalitu materiálu a umožní ŽSR významne zvýšiť frekvenciu meraní. Financovanie projektu bolo realizované formou úveru od spoločnosti Slovak Investment Holding (SIH).

ELTI oslávila 10 rokov
08.08.2023

ELTI oslávila 10 rokov

Asociáciu povedie nový prezident Dario Scannapieca. Jubilejného stretnutia v Madride sa zúčastnili aj zástupcovia Slovak Investment Holding

Madrid, júl 2023 – Asociácia ELTI (European Long-Term Investors) oslávila v júli svoje 10. výročie. Počas jubilejného zasadania v Španielsku, krajine predsedníctva EÚ, si členovia ELTI zvolili nového prezidenta.  V nasledujúcich troch rokoch bude túto pozíciu zastávať Dario Scannapieca, generálny riaditeľ a CEO talianskej Cassa Depositi and Prestiti (CDP).

Úspešný príbeh Sensoneo pokračuje
26.06.2023

Úspešný príbeh Sensoneo pokračuje

Bratislava, 26. júna 2023 - Spoločnosť SENSONEO sa od svojho založenia v roku 2017 zameriava na vývoj inovatívnych nástrojov a riešení, ktoré do odpadového priemyslu prinášajú väčšiu efektivitu, transparentnosť a nižšiu uhlíkovú stopu. V  súčasnosti pomáhajú s manažmentom odpadu mestám a firmám už  vo viac ako 80 krajinách sveta.

Slovak Investment Holding (SIH) vníma SENSONEO ako globálneho hráča na rýchlo rastúcom trhu inteligentného odpadového hospodárstva a vďaka prepojeniu udržateľnosti, unikátnych technológií a stabilného rastu ako atraktívnu spoločnosťou z hľadiska investičných príležitostí.

Dostupný Domov ponúka dostupné bývanie
12.05.2023

Dostupný Domov ponúka dostupné bývanie

Bratislava, 12. mája 2023 - EURACTIV Slovensko prináša rozhovor so Zdenkou Polednákovou, predsedníčkou predstavenstva spoločnosti Dostupný Domov. Dostupný Domov kupuje nehnuteľnosti, ktoré potom prenajíma ľuďom v núdzi za zvýhodnené nájomné. Dostupný Domov j.s.a. je jednoduchá spoločnosť na akcie, ktorej akcionárom je aj štát prostredníctvom Slovak Investment Holding (SIH). SIH mal záujem investovať do niečoho, čo podporí zamestnanosť a mobilitu pracovnej sily. Jedným zo základných predpokladov na podporu tejto požiadavky je dostupnosť bývania v oblastiach, kde je práca, a teda aj stabilizácia ľudí prostredníctvom bývania.

Ide o investíciu z eurofondov prostredníctvom finančných nástrojov.

Ako investovať v EÚ? Slovensko je vzorom pre ostatné krajiny
25.04.2023

Ako investovať v EÚ? Slovensko je vzorom pre ostatné krajiny

Fi-compass Európskej investičnej banky označil Slovak Investment Holding za ukážkový model implementácie finančných nástrojov v Európskej únii

Bratislava, 25. apríla 2023 - Slovensko je dobrou ukážkou, ako môžu byť finančné nástroje účinným spôsobom využité na investovanie do rastu a rozvoja Európskej únie. Skonštatoval to fi-compass, platforma Európskej komisie (EK) a Európskej investičnej banky (EIB), ktorá poskytuje poradenstvo v oblasti financovania v rámci EÚ. Slovak Investment Holding (SIH) označil za vzorový príklad efektívnej implementácie finančných nástrojov. O úspechu slovenskej akciovej spoločnosti v stopercentnom vlastníctve štátu vydal v apríli komplexnú prípadovú štúdiusériu videí s príkladmi podporených projektov a investícií na Slovensku.

Program Antikorona sa zmenil na Antikrízu
21.03.2023

Program Antikorona sa zmenil na Antikrízu

Bratislava, 21. marca 2023 - Pôvodne pomoc pri pandémii v podobe štátnych záruk na úvery, ktoré znižujú úrok na podnikateľskej pôžičke. Od leta však banky ponúkajú pôžičky pod názvom ANTIKRÍZA. ANTIKRÍZA reflektuje tak súčasné výzvy podnikateľov: vojna na Ukrajine, energetická kríza, inflácia, polykríza, permakríza.

Program SIH-u je príkladom takzvaného finančného nástroja – teda využitia eurofondov nie na dotáciu alebo grant, ale na podporu alebo vylepšenie pôžičky či investície. Výhodou je, že nejde o jednorázovú záležitosť, ale tie isté peniaze možno využiť viackrát.

SIH zabojuje o ocenenie v prestížnej európskej súťaži
08.02.2023

SIH zabojuje o ocenenie v prestížnej európskej súťaži

Bratislava, 8. februára 2023 – Slovak Investment Holding (SIH) zabojuje o ocenenie v prestížnej európskej súťaži, ktorú organizuje „fi-compass“ – platforma Európskej komisie a Európskej investičnej banky pre finančné nástroje. Podujatie fi-compass sa venuje podpore finančných nástrojov, t.j. návratným formám financovania z Európskych štrukturálnych a investičných fondov.

ŽSR získali zvýhodnený úver od SIH
12.12.2022

ŽSR získali zvýhodnený úver od SIH

Bratislava, 12. decembra 2022 – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) získali od Slovak Investment Holding (SIH) dlhodobý zvýhodnený úver na takmer 13 miliónov eur. Suma je určená na projekt rekonštrukcie Železničnej stanice Košice, ktorý je v realizácii. Po ukončení modernizácie bude stanica v metropole východu najmodernejšou stanicou na Slovensku.

SIH ako Investment Partner programu Challenger Accelerator
10.11.2022

SIH ako Investment Partner programu Challenger Accelerator

Bratislava, 10. novembra 2022 - Slovak Investment Holding (SIH) aj tento rok podporuje ako Investment Partner program Challenger Accelerator.  Podporu inovácií a startup ekosystému na Slovensku vnímame ako nutnú a dôležitú. Akceleračný program prináša účastníkom možnosť zdokonaliť biznis model ich projektov, ponúka  jedinečnú príležitosť na budovanie vzťahov v inovačnom  ekosystéme a v neposlednom rade majú inovatívne firmy a podnikatelia možnosť získať zaujímavé investície.

Hľadáme posily do nášho tímu
25.10.2022

Hľadáme posily do nášho tímu

Bratislava, 25. októbra 2022 - Slovak Investment Holding (SIH) má voľné pravcovné pozície. Do tímu interných audítorov a finančných kontrolórov hľadáme nových kolegov. Bližšie informácie o voľných pracovných pozíciách ako i o spoločnosti SIH nájdete nižšie.

 

VFF na ITAPA EXPO 2022
03.09.2022

VFF na ITAPA EXPO 2022

Bratislava, 3. septembra 2022 - ITAPA EXPO 2022 – to nie sú iba exponáty zo slovenského pavilónu na EXPO Dubaj 2020. Festival inovácií vám dokáže, že aj malými krokmi sa vieme prepracovať k veľkým veciam. Budeme tam aj my!

Ako sa môže Slovensko stať inovačnou veľmocou? Ako zbohatnúť na inováciách? Možno ťažká otázka, na ktorú však existuje jednoduchá odpoveď.

Slovak Investment Holding, CB ESPRI a Sociálni Inovátori spúšťajú investičné fondy pre sociálnu ekonomiku
01.06.2022

Slovak Investment Holding, CB ESPRI a Sociálni Inovátori spúšťajú investičné fondy pre sociálnu ekonomiku

Bratislava, 1. júna 2022 – Slovak Investment Holding (SIH) spolu so správcovskými spoločnosťami CB ESPRI a Sociálni Inovátori Impact Capital otvára činnosť dvoch investičných fondov na podporu sociálnej ekonomiky.

Slovak Investment Holding zainvestuje do fondov obidvoch správcov celkovo 20,9 milióna eur. Zmyslom využitia prostriedkov je podporiť také aktivity či podniky, ktorých hlavným cieľom je dosahovať pozitívny sociálny vplyv.

Investície z verejných peňazí mobilizujú súkromných investorov
10.05.2022

Investície z verejných peňazí mobilizujú súkromných investorov

Bratislava, 9. mája 2022 - Redakcia EURACTIV Slovensko prináša rozhovor s Igorom Kočišom, zakladateľom a výkonným riaditeľom slovenskej spoločnosti GA Drilling, ktorá vyvíja unikátnu technológiu pre geotermálnu energiu. GA Drilling získala aj investíciu z európskych peňazí, a to prostredníctvom Slovak Investment Holding (SIH). SIH ako štátna akciová spoločnosť spravuje na Slovensku európske finančné nástroje založené na návratnej finančnej pomoci.

Anketa o pandemických zárukách: Rýchle a výhodné úvery stáli aj za zložité dokladovanie
14.04.2022

Anketa o pandemických zárukách: Rýchle a výhodné úvery stáli aj za zložité dokladovanie

Bratislava, 14. apríla 2022 - Program SIH antikorona záruka je spätne hodnotený kladne. Cez program štátnych úverových záruk dostali podnikatelia už viac ako miliardu eur. Záruky organizoval Slovak Investment Holding (SIH), úvery sprostredkovali banky.

V ankete redakcie EURACTIV.sk odpovedali respondenti na nasledujúcu otázku:

Ako hodnotíte v retrospektíve program SIH antikorona záruka? 

 

Štát investoval 4 milióny eur do inovatívnych startupov (INFOGRAFIKA)
08.03.2022

Štát investoval 4 milióny eur do inovatívnych startupov (INFOGRAFIKA)

Bratislava, 8. marca 2022 - Slovak Investment Holding (SIH) počas pandémie využil eurofondy aj na poskytovanie úverov pre slovenské startupy, v ktorých vidí potenciál rastu. Spustil program SIH antikorona kapitál, pričom v dvoch kolách investoval do inovatívnych firiem takmer štyri milióny eur, ktorých návratnosť je vo forme podielov alebo akcií.